Een meerdaagse trektocht van zes dagen biken! plus èèn terug via het “Canal de Carpentras” met twee extra dagen ivm met reizen, aankomst en vertrek. Vanuit het Zuid – Limburgse is het ongeveer 950 km, reizen duurt dus 10.00 uur!!
Deze mountainbike track is sinds 2013 een gemarkeerde route die kris kras door de Vaucluse loopt. Jan, Hans en Olaf hebben de noordelijke lus gedaan.
Mooie maar zware tocht die best veel hoogtemeters heeft maar dat is niet het probleem. Hij is zwaar door de ondergrond, heel veel stenen en ongeveer 20% looppassages. Verder heb je stukken met bredere paden maar die lopen ook niet lekker door de zeer dikke kiezel.
We zijn begonnen in Crestet, een rustig dorpje in de noordelijke uitlopers van de Mont Ventoux. Vanuit hier hebben we drie dagtochten met de mountainbike gedaan. We sliepen in een apart huisje bij een boerenbedrijfje. Alles was er aanwezig zoals, keuken, badkamer en zelf een aparte fietsenstalling.
De eerste dag hebben we de Mont Ventoux gedaan via Malaucène.
Tweede dag van Crestet richting Vaison – la – Romaine en Bedoin.
Derde dag was redelijk rustig naar Chalet Reynard.
We moeten voor de vierde dagtocht de grote rugzak inpakken ivm de drie daagse trektocht. Die gaat van Malaucène over de Col de Madeleine richting Dentelles de Montmirail, de zuidelijke uitlopers van de Ventoux en eindigt op het plateau van Sault. We hebben hier een hotel geboekt voor de overnachting.
Vijfde etappe brengt ons naar de zeer mooie gemeente Apt en de chambre d`hote is op een klein landgoed met eigen wijngaarden en bedrijf. Dat was genieten in luxe!! We zijn gaan eten in het liefelijke stadje Apt.
Zesde dag gaat over de plaatselijke “kleine” bergruggen de Monts de Vaucluse. We hebben nog een laatste pauze in Gordes. Dit is een fantastisch mooi dorpje waar je goed het dal kunt inkijken en het bergketen Luberon Regionaal Natuurpark ziet. De finish is in Fontaine-de-Vaucluse. Bergdorpje met 600 inwoners en 1 miljoen bezoekers per jaar!! De B&B was erg mooi, een Belg die Marco heet was de eigenaar. Aanrader!!
Nu moeten we nog terug naar Crestet, de zevende dag fietsen, dit hebben we gedaan over de verharde weg via het Canal de Carpentras, in deze stad hebben we nog even een pauze gedaan en zijn verder richting Malaucène en Crestet gefietst.
Ga er zeker weer terug!! Ik moet minimaal nog de zuidelijke lus biken.